Sık Sorulan Sorular


1.Motosiklet alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bir ürün alırken belirleyici unsurlar olan; fiyat ,  marka , kalite ve servis gibi kriterler ,motosiklet alırken de belirleyici faktörlerdir.İhtiyacımız olan motosiklet modelini seçerken yetkili satıcı,yetkili servis,yedek parça bolluğu ,üretici veya distribütör firmanın güvenilirliği ön plana çıkmaktadır. Üründen beklentilerde; ödeyeceğimiz fiyat, uygun ödeme koşulları, ürünün teknik özellikleri, performans gibi  kriterlere dikkat etmeliyiz.

 

2.Periyodik bakım nedir?

Sürüş kalitesinin artması ve güvenli sürüş için motosikletinizin periyodik bakımlarını yaptırmak gereklidir. Her ürünün garanti belgesinde dikkat çekilen km aralıklarındaki bakımlara muhakkak riayet edilmelidir. Garanti süresince motosikletinize yetkili servislerden hizmet almalısınız. Özellikle motosikletinizin ilk 1 000 km rodajına (motor açımına)dikkat edilmelidir. İlk   1 000 km de motosikletinizin kullanımı daha sonraki performansına direkt etki etmektedir. Ayrıca motor yağı değiştirme zamanlarına uyulması gerekir.

 

3.Motosiklet kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Motosiklet kullanıcılarının muhakkak A 2 sürücü belgesi olması gerekir. Öncelikli olarak kendi sağlığımız ve hayatımız için motosiklet kullanırken KASK   takmalıyız. Ayrıca motosiklet sürücüleri için özel üretilen mont, eldiven, çizme ve korumalıklarımız olmalıdır.

 

Motosikletimizin trafikte seyrederken ihtiyaç duyulan far , sinyal ve fren lambalarımızı sürekli çalışır durumda olmasını kontrol etmeliyiz.  Motosikletimiz  ve  bizim  trafikte  fark edilmemiz önemlidir. Bu nedenle üzerimize açık renkli kıyafetler ve gece görünebilmemiz için ışığı yansıtacak kıyafetler daha da ön plana çıkmaktadır.

 

4.Motosikletime yedek parça nereden alabilirim?

Kullandığımız motosikletimize ihtiyaç duyulan yedek parça ve aksesuarları yetkili bayi ,yetkili servislerimizde bulabilirsiniz. Satış noktalarımızı şirketimizin internet sayfasındaki yetkili satıcılar bölümünde,  ayrıca garanti belgelerimizdeki satış noktalarımızın bulunduğu sayfalarda adres ve telefonları olarak yayınlanmaktadır.


Yuki - Kral Motor